Futbalisti MFK Rožňava uzavreli pre tento kalendárny rok piatoligovú sezónu. V predohrávanom prvom jarnom kole v sobotu hostili súpera zo Sene. Vzhľadom na to, že v rovnaký deň hrali aj dorastenci, začiatok zápasu sa posunul na 14.15 hod.
V studenom jesennom počasí sa domáci prvé minúty na ihrisku hľadali. Po štvrťhodine to už bolo veselšie, keď Figúr využil zaváhanie obrany súpera a otvoril skóre. O pár minút na to po rohu hostí Šalamon rýchlo poslal loptu na polovicu súpera. Dostal sa k nej Figúr a presne našiel Ikriho. Rožňava viedla 2:0. Dvojgólový náskok upokojil domácich a hrali už viac v pohode. Hostia sa však nevzdávali, no ich strely brankár Šalamon s prehľadom likvidoval.

Hostia sa však nehodlali s výsledkom zmieriť. V úvode druhého polčasu mali veľkú príležitosť, no prihrávku pred bránu ich útočník nedobehol. Vzápätí domáci odpovedali. Po rohu sa dostala lopta k Némethovi, ktorého strela skončila v sieti. Tretí gól už definitívne pochoval nádeje hostí na lepší výsledok. Následne prišli chvíle Chochola. Päť minút na to, čo vystriedal Gyömbéra strelil štvrtý a neskôr aj piaty gól Rožňavy. Na poltucet uzavrel gólový účet tri minúty pred koncom kanonier MFK Figúr.

„Hlavne v prvom polčase sme nehrali extra dobre. Možno to bolo terénom, no i súper bol celkom slušný. Našťastie sme dali dva góly. To nás v podstate upokojilo,“ uviedol tréner MFK Rožňava Peter Štyvar. „Druhý počas už bol slušný aj vzhľadom na to, že sme vystriedali piatich hráčov a aj tak sme mali zápas pod kontrolou. Súper síce mal jednu dve šance, ale neinkasovali sme.“ Dôležitým momentom zápasu bolo, že Rožňavčania dali gól ako prvý. „Inak sa hrá, ak sme vo vedení. Mali sme doma zápasy, v ktorých sme prehrávali a otáčanie nebolo jednoduché,“ pokračoval Štyvar. „Už keď sme dali na druhý gól, mal som zo zápasu pocit, že už by sme ho mali úspešne zvládnuť. Aj keď vo futbale sa môže stať všeličo. Aj keď sme nehrali extra dobre, cítil som, že zápas máme pod kontrolou a nemalo by sa nič stať, že by sme prišli o body.“

Hráčov i fanúšikov musel potešiť aj výsledok. Poltucet gólov nedali Rožňavčania v tejto sezóne často. No trénera potešilo aj iné. „Som rád, že sme neinkasovali a máme plusové skóre. Bodov mohlo byť v jesennej časti viac, ale vzhľadom na situáciu, buďme radi aj za toľko bodov, čo máme,“ uzavrel Štyvar.

Zimovať tak MFK Rožňava bude na desiatom mieste so sedemnástimi bodmi a skóre 34:33.

ŠTATISTIKA
5. liga Košicko-gemerská, 14. kolo: Rožňava – Seňa 6:0 (2:0) Góly: 15. a 87. J. Figúr, 20.. M. Ikri, 56. T. Németh, 61. a 78. M. Chochol. ŽK: 54. J. Figúr, 59. P. Sappanoš – 67. R. Horváth. R: M. Ševčík. D: 77. ROŽŇAVA: L. Šalamon – R. Greško (56. J. Ivanič), O. Vysoký, J. Korfanta, P. Sappanoš (70. M. Horvát), L. Dávid, T. Németh (80. T. Lipták), J. Figúr, P. Kontra, M. Ikri (70. R. Ďurský), A. Gyömbér (56. M. Chochol).

Z ďalších výsledkov mužstiev MFK Rožňava

3. liga dorast U19, 16. kolo: Rožňava – Stará Ľubovňa 4:0 (3:0) Góly: 16. Ľ. Drobňák (vlastný), 23. O. Miklóš, 31. A. Mihók, 81. A. Ragán. ROŽŇAVA: D. Oravecz – M. Timár, T. Leštách, A. Hajduk, K. Šikur, Jur. Horvát, O. Miklóš, Á. Tamás, T. Miškovič, A. Mihók, A. Ragán.
3. liga dorast U17, 16. kolo: Rožňava – Stará Ľubovňa 1:4 (0:3) Góly: 42. M. Skalický – 30. a 60. M. Havran, 34. K. Kopčík, 40. P. Marinčin. ROŽŇAVA: K. Kocis – J. Siman. S. S. Drábik, K. Kováč, F. Chochol, Sz. Szabó Dózsa, S. Hric, L. Felezký, M. Skalický.

2. liga žiaci U15 skupina A, 12. kolo: Rožňava – KAC Košice 3:1 (1:0) Góly: 14. a 55. J. Fedor, 49. F. Chochol (11 m) – 60. R. Slávik. ROŽŇAVA: P. Varga – J. Fedor, D. Šelmeci, P. Škvareniak, F. Chochol, T. Koóš (43. M. Vávrová), M. Ligart (52. S. Šimun), P. Kišš, Ján Horvát, M. Svieženy (52. T. Šujanský), N. Makkay.
2. liga žiaci U13 skupina A, 12. kolo: Rožňava – KAC Košice 14:1 (5:0) Góly: F. Polyák 5, R. Farkaš a S. Chochol po 2, S. Petergáč, D. Dókus, M. Minčík, J. Pisch, F. Rusnak. ROŽŇAVA: H. Helmeczy – F. Polyák, S. Petergáč, R. Farkaš, S. Chochol, Š. Šimon, D. Dókus, M. Minčík, L. Beke, J. Pisch, D. Kubica, P. Rogos, M. Mikolaj, F. Rusnak.

Termín najbližších zápasov
3. liga dorast U19/U17, 17. kolo 9. 11. 2019 o 10.00 a 12.15 hod. Snina – Rožňava.

© Mesto Rožňava, 4.  11. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 4.11.2019 15:20 hod.