Čakanie na víťazstvo sa skončilo. Futbalisti MFK Rožňava sa v uplynulom 6. kole 5. ligy konečne dočkali troch bodov. Jednoznačné víťazstvo nad tabuľkovým susedom FK Kysak sa však nerodilo jednoducho.

Oba tímy sa aktuálne pohybujú na chvoste tabuľky. Výsledok bol teda pre oboch o to dôležitejší. Hostia nemali čo stratiť a to sa ukázalo hneď v úvodných minútach zápasu. Prebrali iniciatívu a domáci mali v obrane plné ruky práce. Podržal ich však brankár Šalamon. Trochu pokoja do domácich radov doniesol v 9. min. gól Chochola. V 22. min. poistil vedenie Korfanta. Desať minút pred koncom polčasu skóroval znova Chochol a o chvíľu na to pridal štvrtý zásah Ragán. Hostia však nehádzali flintu do žita a do prestávky Sokol znížil na 4:1. Minútu pred koncom polčasu vystriedal tréner Kysaku štyroch hráčov.

Druhý polčas pripomínal prvý. Úvod znova patril hosťom. Domácim sa s pribúdajúcimi minútami darilo preberať iniciatívu, no na góly museli čakať až do 68. min. Vtedy skóroval Vysoký. Do konca zápasu pridali ešte góly Chochol a Figúr.

Kysak je nováčikom 5. ligy a v doterajšom priebehu súťaže nezískal ani bod. Z pohľadu MFK Rožňava by sa teda mohlo zdať, že v tomto zápase by malo ísť o povinné víťazstvo. „V podstate aj my sme nováčik,“ začal s úsmevom tréner MFK Rožňava Peter Štyvar. „Zápas sme brali s úplnou vážnosťou. Body potrebujeme ako soľ. Som rád, že sme strelili toľko gólov a inkasovali len jeden. Navyše sme mohli dať viac gólov.“

Rožňava síce vyhrali výrazným rozdielom, no priebeh nebol tak jednoznačný. Hostia boli nebezpeční hlavne v úvodoch oboch polčasov. „Musím sa o tom porozprávať s chalanmi, lebo prvých desať minút oboch polčasov sme boli úplne mimo. Ak by sme v prvom polčase prehrávali o dva góly, tak by sme nemohli nič povedať a potom by veľmi ťažko sme otáčali zápas,“ povedal Štyvar. „Hráči súpera neboli herne až tak slabí, no robili kardinálne chyby a my sme ich využívali.“

Po predchádzajúcich kolách, keď sa zostava MFK často menila, nastúpili teraz v takmer optimálnom zložení. „Mal som tu takmer všetkých hráčov, s ktorými rátam. Niektorí z nich už podali slušné výkony. Myslím si, že aj toto sa odzrkadlilo na výsledku,“ uviedol Štyvar. „Čaká nás však ešte veľa roboty. Takýto výkon zrejme proti iným súperom stačiť nebude.“

ŠTATISTIKA
5. liga Košicko-gemerská, 6. kolo: Rožňava – Kysak 7:1 (4:1) Góly: 9., 35. a 00. M. Chochol, 22. J. Korfanta, 37. A. Ragán, 68. O. Vysoký, 87. J. Figúr – 43. F. Sokol. ŽK: bez. R: M. Zubka. D: 150. ROŽŇAVA: L. Šalamon – J. Korfanta, J. Figúr, P. Sappanoš, A. Ragán (46. D. Grulyo), O. Vysoký, M. Chochol (83. D. Kalalejčík), Z. Breuer, P. Kontra (46. T. Németh), O. Sanisló, R. Greško (82. J. Ivanič).

Z ďalších výsledkov mužstiev MFK Rožňava

7. liga 3. kolo: Gemerská Poloma – Rožňava B 3:3 (0:1) Góly: 61. P. Lipták, 77. a 82. (11 m) Mil. Gallo – 45. R. Die, 58. a 73. S. Ďuriček (oba z 11 m). ŽK: 7. L. Jasenka, 27. Mar. Gallo – 60. L. Dávid. R: P. Béreš. D: 100. ROŽŇAVA B: R. Szöllös – S. Ďuriček, Jur. Horvát, A. Gyömbér, R. Ďurský, P. Kontra, L. Drobňák (38. R. Die), D. Orbán, L. Dávid, J. Figúr, P. Sappanoš. Lipovník – Brzotín (nehralo sa), Krásnohorské Podhradie B – Čoltovo 2:0.

3. liga dorast U19, dohrávka 6. kolo: Ľubotice – Rožňava 1:2 (1:0) Góly: 25. T. Káňa – 61. A. Ragán, 83. D. Grulyo. ROŽŇAVA: K. Kocis – Jur. Horvát, T. Leštách, A. Hajduk, O. Miklóš, Á. Tamás, K. Šikur, T. Miškovič, A. Ragán, A. Mihók, D. Grulyo.
3. liga dorast U17, dohrávka 6. kolo: Ľubotice – Rožňava 5:0 (3:0) Góly: R. Šoltés 3, P. Valiček, M. Ivanič. ROŽŇAVA: M. Magos – T. Benö, S. S. Drábik, K. Kováč, L. Felezký, S. Hric, G. Labina, P. Kišš, M. Timár, E. Karalo, Sz. Szabó Dózsa.

2. liga žiaci U15 skupina A, 4. kolo: Košická Nová Ves - Rožňava 3:2 (1:1) Góly: 24. N. Podracký (vlastný), 39. T. Miko, 48. T. Palkovič – 14. J. Fedor, 67. M. Ligart. ROŽŇAVA: P. Varga – N. Podracký, Ch. Fabian, N. Makkay (45. S. Šimon), J. Fedor, M. Ligart, Ján Horvát, D. Šelmeci, S. Chochol (56. V. Šimon), D. Klučik (36. F. Chochol), M. Svieženy.
2. liga žiaci U13 skupina A, 4. kolo: Košická Nová Ves - Rožňava 0:13 (0:6) Góly: F. Polyák 4, S. Petergáč 3, M. Šeďo 2, M. Minčík (34. F. Rusnak), R. Polyák, M. Mikolaj, F. Rusnak. ROŽŇAVA: K. Horňák – F. Polyák, M. Minčík, D. Kubica, M. Šeďo, R. Polyák, P. Rogos, M. Mikolaj, S. Petergáč, M. Mlynár, D. Dókus.

3. liga žiaci U15, 2. kolo: Rožňava B – Dobšiná 6:3 (1:0) Góly: J. Fedor 3, M. Vávrová, D. Klučik, M. Podolinský (vlastný) – S. Čonka 3. ROŽŇAVA B: K. Horňák (36. N. Makkay) – V. Šimon, J. Fedor, N. Podracký, M. Vávrová, M. Ligart, P. Škvareniak, D. Klučik, Ján Horvát, S. Chochol, D. Šelmeci.

Program najbližších zápasov
5. liga Košicko-gemerská, 7. kolo 15. 9. 2019 o 15.30 hod. Dvorníky/Včeláre – Rožňava.
7. liga, 4. kolo, 15. 9. 2019 o 10.30 hod. Rožňava B – FK Štítnik.
3. liga dorast U19/U17, dohrávka 8. kolo 11. 9. 2019 o 15.00 a 17.15 hod. Svidník - Rožňava, 9. kolo 14. 9. 2019 o 10.00 a 12.15 hod. Rožňava – Sabinov.
2. liga žiaci U15/U13, 5. kolo 15. 9. 2019 o 10.00 a 11.45 hod. Rožňava – Čaňa.
3. liga žiaci U15, 3. kolo 14. 9. 2019 o 10.00 hod. Krh. Podhradie – Rožňava B.

© Mesto Rožňava, 10. 9. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 10.09.2019 14:45 hod.