Stolní tenisti extraligového tímu Geológa Rožňava majú za sebou úvodné stretnutie v skupine o titul. V piatok 10. januára cestovali na pôdu ŠKST Ružomberok. V prvej časti s týmto súperom smolne prehrali, v tomto stretnutí to chceli napraviť. Celý duel sa niesol v znamení vyrovnanosti. Ani jeden zo súperov si nedokázal vytvoriť náskok. Nakoniec sa tak o výsledku rozhodovalo v štvorhre. Pred ňou bol stav 4:5. Ružomberčania Kaššay a Truska v nej zdolali Klajbera s Takáčom a zabezpečili tak pre domácich remízu.

„Rozhodujúce momenty tohto stretnutia boli zápas Andreja Slováčika s Martinom Truskom, v ktorom náš hráč viedol 2:0 na sety a v nešťastnom závere tento zápas prehral. Takisto aj posledný zápas v dvojhre Jakuba Takáča opäť s Truskom, kde sa zopakoval taký istý scenár, kde náš hráč stratil vedenie 2:0 na sety,“ uviedol nehrajúci kapitán extraligového mužstva Geológa Rožňava Gregor Gallo.

Pred posledným zápasom mali Rožňavčania stále na dosah víťazstvo, no štvorhra tentoraz nedopadla v ich prospech. „Mladí hráči domáceho Ružomberka sú veľmi dobre zohratí v štvorhre a takisto ako u nás doma, aj u nich nás zdolali v pomere 3:1. Prvé dva sety boli jasne v réžií domácich hráčov, avšak potom sme boli nútení pozmeniť taktiku hry a prinieslo nám to osoh. Tretí set sme vyhrali veľmi ľahko, no štvrtý set sme prehrali veľmi tesne, až za stavu 15:13, kde rozhodla naozaj jedna veľmi smolná loptička,“ pokračoval Gallo.

Čo znamená tento výsledok pre ďalší vývoj? „Po takomto priebehu stretnutia môžeme považovať remízu za smolnú. Do Ružomberka sme išli s cieľom neprehrať, čo sa nám aj podarilo, ale ak by sme vyhrali, ešte viac by sme sa priblížili k boju o tretie miesto pred play off,“ povedal Gallo.

V nasledujúcom kole 24. 1. 2020 cestujú Rožňavčania na horúcu pôdu Vranova nad Topľou, ktorý je momentálne na treťom mieste. O deň neskôr odohrajú zápas v Nižnej, ktorá je momentálne na 4. mieste. „Určite by sme chceli v týchto zápasoch získať nejaké body, aby sme si vytvorili lepšiu východiskovú pozíciu pred play off,“ uzavrel Gallo.

Na domácich stoloch odohrali 11. januára stretnutia 4. kola 1. ligy ženy Geológa Rožňava. Predpoludním zdolali Medokýš Martin 10:0 a popoludní vyhrali nad KST Turčianske Teplice 7:3. K víťazstvám prispela bodmi aj nová posila Geológa Alexandra Palacková, ktorá v minulosti obliekala dres extraligového, neskôr prvoligového tímu Baník Mlynky.

 

 

 


© Mesto Rožňava, 17.  1. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 17.01.2020 07:36 hod.