Organizácie DOMKA, stredisko Rožňava, v spolupráci s organizáciou LAURA, stredisko Rožňava zorganizovali pre mládež v dňoch 18.-21.7.2019 už štvrtý tábor s názvom Divočina.

Podujatia sa zúčastnilo 26 účastníkov. Podujatie sa konalo v Zatračanom pri Liptovskej Tepličke. Počas podujatia sme sa pokúsili pre mladých ponúknuť život v divočine. Vyskúšali si život v prírode bez bežného komfortu, t.j. na chate bez elektriky (svetlo bolo pomocou autobatérie) a vody.

Po príchode do Liptovskej Tepličky si museli sami vyniesť ruksaky 7 km dlhou cestičkou. Po príchode na chatu sa ubytovali a potom nasledovala hra, v ktorej museli váľať po určenej trase, dlhej asi 400 metrov autobusovú pneumatiku. Celkovo museli spraviť 10 okruhov. Potom bol oddych a hry až do polnoci na chate. 

Druhý deň sa začal modlitbou a raňajkami. Po raňajkách bola hra, že museli vysadnúť na bicykle a bez toho, aby sa ten, ktorý sedel na bicykli, dotkol zeme prekonať 5 kolečiek z predchádzajúceho dňa. Potom bol obed a po obede musel ísť  každý sám na stretnutie s Pútnikom, ktorý odovzdal tajný list. Následne bol návrat do chaty a hry až do večera. Medzi nimi Escape house.

Tretí deň sme začali tak ako predchádzajúci. Po raňajkách sa vybrali dvojice mladých, zviazali sa navzájom špagátom, previezli sa autom do dediny a naspäť sa museli vrátiť pešo rozprávajúc sa navzájom. Po obede sa rozdelili na vnútro chaty a okolie a bola 2-hodinová pracovná náplň. Večer zasa dostali dvojice malé deti a museli sa o nich starať

Posledný deň sme po sebe poupratovali chatu a deti sme zobrali na autobus do Liptovskej Tepličky.

 

 


© Mesto Rožňava, 13. 8. 2019 Erika Švedová, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 13.08.2019 08:57 hod.