CINEAMA 2020

Krajská súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby Košického kraja

Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje v piatok 14. augusta 2020 v Rožňave krajskú súťažnú prehliadku amatérskej filmovej tvorby Cineama 2020. Uskutoční sa v rožňavskej hvezdárni (Lesná 1) a ponúkne 30 filmov od autorov z Košíc, Spišskej Novej Vsi, Michaloviec a Rožňavy.

Víťazi v jednotlivých kategóriách už tradične získajú sošku Goskara - gemerský variant prestížnej filmovej ceny Oscar. „Porota bude hodnotiť pestrú paletu filmových žánrov od krátkych snímok animovanej tvorby, hraných filmov, dokumentov a videoklipov, ktoré reflektujú súčasné témy nekomerčným pohľadom nezávislých tvorcov," informuje Anežka Kleinová, manažérka kultúry GOS. Ako dodala, ich spracovanie v ničom nezaostáva za profesionálnou tvorbou, čo každoročne konštatuje odborná porota zložená zo skúsených filmárov a pedagógov filmových škôl.

GOS organizuje už 24. krát krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže Cineama, ktorú každoročne vyhlasuje Národné osvetové centrum. Ide zároveň o prehliadku amatérskej filmovej tvorby autorov z Košického samosprávneho kraja. Súťaž vyhľadáva talentovaných tvorcov, rozvíja ich kreativitu a tiež dáva možnosť prezentácie a konfrontácie všetkým autorom z oblasti vizuálneho umenia. „Vďaka súťaži vytvárame priestor na rozvíjanie záujmov, umeleckej tvorivosti, nadania a technických schopností v oblasti amatérskej filmovej tvorby, a tiež na umelecké stvárnenie skutočnosti, na vyjadrenie názorov, postojov a skúseností autorov filmových diel," uviedla riaditeľka GOS Helena Novotná a dodala: „Veríme, že aj napriek obmedzeniam a pre súťaž neobvyklému termínu porota posunie do celoštátneho kola tých najlepších."

Gemerské osvetové stredisko je kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Krajskú súťaž z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia. Podrobné informácie o programe 24. ročníka Cineama 2020 možno nájsť na webe gos.sk a na facebookovom profile gos.roznava.
 
 
Kontaktná osoba:
Anežka Kleinová, 0905 919 431, kleinova@gos.sk
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava
www.gos.sk
 
pdf icon Program
(PDF, 3,5 MB)

 

 
 
 

© Mesto Rožňava, 11. 8.  2020 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

 

Publikované: 11.08.2020 10:07 hod.