Centrum voľného času v Rožňave pripravilo pre deti denný letný tábor. Beží od začiatku prázdnin. Na júlové termíny sa našlo dostatok detí, tábory sa teda konať budú. „Aktuálne môžu rodičia prihlasovať deti na augustové termíny. Mali by to stihnúť do konca týždňa, teda do 12. júla,“ uviedol Dávid Vaško z Centra voľného času, ktoré sídli v základnej škole na Ulici pionierov. Pôvodne plánované termíny od 12. do 16. a od 19. do 23. augusta sú zrušené.
 
Ak je raz tábor otvorený, nie je problém prihlásiť dieťa len na jeden či dva dni. „Stáva sa nám tiež, že dieťa príde prvý deň a potom zostane aj na zvyšok týždňa,“ pokračoval Vaško.
 
Pre deti je v tábore pripravený zaujímavý program. „Vzhľadom na to, že deti sa nie vždy poznajú, prvý deň je taký spoznávací. V ďalších dňoch sa snažíme pochodiť blízke okolie, ak je detí viac, ideme aj na väčšie výlety, napríklad do Vysokých Tatier, či do Košíc. Dohodnuté máme aktivity v Dome tradičnej kultúry Gemera či v Baníckom múzeu. Jeden deň určite strávime na kúpalisku,“ uviedol Vaško.
 
 
 
 

© Mesto Rožňava, 11. 7. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 11.07.2019 14:13 hod.