V nedeľu 30. augusta samospráva mesta Rožňava pripravila posledné podujatie Rožňavského kultúrneho leta. Programom od 16.00 sprevádzal hudobný, tanečný aj výtvarný odbor Základnej umeleckej školy z Rožňavy a rôznymi zábavnými a športovými aktivitami svoju činnosť prezentovalo aj Centrum voľného času v Rožňave. Verní diváci kultúrneho leta sa dočkali vyhodnotenia účastníckej aktivity. Tí, ktorí zbierali počas nedeľňajších popoludní pečiatky mohli svoje kartičky odovzdať do žrebovania a mali tak šancu získať jednu z troch cien.

Treťou cenou bola kniha Rožňava a okolie z neba, ktorú sme práve na začiatku RKL 5. júla pokrstili. Nesmelo si ju prevzal chlapček Oliver H., ktorý sa určite aj v budúcnosti bude tešiť z krásnych záberov Rožňavy a okolia. Druhú cenu do žrebovania venoval pán Miroslav Demény, predseda komisie kultúry, cestovného ruchu a regionálnej politiky pri mestskom zastupiteľstve. Bol to poukaz v hodnote 20 eur, ktorý si výherkyňa pani  Margita M. môže uplatniť na jedlo a pitie v 100pke. Prvú cenu- mobilný telefón si priamo od primátora Michala Domika prevzal pán Július P.

Týmto chceme poďakovať každému, kto priložil ruku k dielu- či už účinkujúci, alebo organizácie, ktoré ich zastrešujú, zvukári a technici, všetci čo pomáhali pri organizácii a propagácii, ale aj všetci diváci, ktorí chodili na nedeľňajšie podujatia, piatkové koncerty vo dvore radnice, ale aj na Vatru SNP. Patrí vám veľké ĎAKUJEM.

Na záver už stačí dodať, že v budúcom roku sa určite budeme stretávať pri 6. ročníku podujatí Rožňavského kultúrneho leta, ktoré určite prinesie viaceré novinky.

 

 


© Mesto Rožňava, 4.  9. 2020 Mgr. Lenka Leštáková, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 4.09.2020 13:47 hod.