Ku koncu leta v Rožňave patrí už niekoľko rokov aj Basketbalový maratón. Zvyčajný termín z konca augusta vymenili organizátori z klubu ŠPD Rožňava za utorok 15. septembra. Počasie im prialo, a tak sa na Námestí baníkov stretla takmer stovka fanúšikov basketbalu.

„Opäť sa nám podarilo vytvoriť niečo krásne a zábavné. Naplnili sme voľný čas detí a mládeže, ale i dospelých,“ začal prezident ŠPD Rožňava Michal Bagačka. Hrať sa začalo od deviatej a posledné koše padli v čase, keď sa už začalo stmievať. Záverečné skóre bolo 824:788 v prospech družstva v bielych tričkách. Zahrať si mohol každý, kto prišiel na námestie a mal chuť. „Ako to pri našich maratónoch býva, zápas nehrali družstvá v pevných zostavách, ale hráčky a hráči sa priebežne striedali. Samozrejme sme sa snažili, aby tímy boli čo najviac vyrovnané,“ uviedol Bagačka.

Na ihrisku sa postupne vystriedali hráči a hráčky z kategórie prípravky, žiakov, dorastencov až po dospelých. Mnohokrát sa skúsení hráči primiešali aj medzi tých najmenších, aby ich svojou hrou motivovali či priučili novým veciam. Na ihrisku sa tak počas nepretržitých desiatich hodín vystriedalo bezmála 100 hráčov i hráčok najrôznejších vekových kategórií.

„Náš klub sa týmto spôsobom snaží každoročne priblížiť tento krásny a v našom meste tradičný šport širokej verejnosti a prilákať takto do svojich radov nových hráčov i hráčky. Už tretí rok po sebe vytiahol basketbal z telocviční do ulíc mesta a umožnil všetkým nahliadnuť na krásu a ladnosť tohto športu. O vysokom záujme o podujatie svedčí okrem početnej hráčskej účasti aj záujem množstva divákov, ktorí počas celého dňa podujatie sledovali, podporovali a povzbudzovali,“ pokračoval Bagačka. Konečné skóre 824:788 bielych svedčí o tom, že sa bolo na čo pozerať a padlo spolu viac než 1600 bodov, čo predstavuje skoro 800 úspešných streleckých pokusov.

„Rád by som sa za klub poďakoval všetkým hráčom a hráčkam, ktorí si prišli zahrať a predviedli skvelé výkony. Rovnako patrí poďakovanie aj mestu Rožňava, ktoré nás podporilo aj v tomto roku,“ uzavrel Bagačka.

 

 


© Mesto Rožňava, 22.  9. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 22.09.2020 15:14 hod.