OZ MEDZA a Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, dňa 1.3.2019 spoločne uverejnili na svojom YouTube kanáli s názvom Banícke múzeum v Rožňave 17-minutový dokumentárny film s názvom Rožňava Baňa, ktorý okrem historického obsahu a záberov na lokalitu zahŕňa aj príspevky miestnych pamätníkov, ktorí na Rožňava Bani žili alebo pracovali.
 
Projektový dokumentárny film OZ MEDZA, pôsobiaceho pri Baníckom múzeu v Rožňave, bol jedným z výstupov projektu jeho cezhraničnej spolupráce Interreg V - A Slovakia Hungary "Spolupráca a vytváranie sietí na ochranu spoločného priemyselného dedičstva "CONIN"" a premiéru mal koncom novembra 2018 na vernisáži projektovej výstavy Rožňava Baňa – život a práca. Na jeho produkcii pracoval tím zložený z členov združenia a zamestnancov múzea spolu s filmármi a súkromnými osobami z Rožňavy a okolia.
 
Pevne veríme, že sa vám bude tento dokumentárny film ako aj obsah nášho YouTube kanála, ktorý sa bude časom rozširovať aj o ďalšie videá, páčiť. Preto si nezabudnite zapnúť odber nášho kanála a navštíviť našu Expozíciu baníctva a hutníctva Gemera, ako aj iné expozície, výstavy a podujatia nášho múzea.
 
Link:https://youtu.be/mx3PPy1gI1s
 
Róbert Šimko
 
 
Kontakt: Róbert Šimko, Manažér kultúry
Oddelenie propagácie
info@banmuz.sk
0940 108 384
Banícke múzeum v Rožňave, Šafárikova 31, 048 01  Rožňava
www.banmuz.sk
 
 
 

© Mesto Rožňava, 4. 3.  2019 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

Publikované: 4.03.2019 20:24 hod.