Do Rožňavy zavíta Gustáv Murín
Známy autor mafiánskych kníh v knižnici


Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pozýva širokú verejnosť na stretnutie so slovenským spisovateľom Gustávom Murínom, autorom kníh v utorok 30.mája 2017 o 17:00 hod. do priestorov knižnice na ul. Lipová č. 3.

Gustáv Murín, slovenský spisovateľ, dramatik, publicista, prírodovedec pochádza z Bratislavy. Po skončení gymnázia vyštudoval biológiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Verejnosť ho vníma predovšetkým ako autora kníh literatúry faktu o slovenskej mafii. Debutoval v roku 1989. Doteraz vydal vyše 40 kníh (z toho v češtine, vo francúzštine, v hindí, chorvátsky, bulharsky, srbsky, anglicky a maďarsky). Vydal tiež niekoľko E-kníh, audio-kníh a 2 knihy v Braillovom písme. Literárne prezentácie absolvoval nielen po Slovensku, ale aj v 29 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
 
„Téma o mafii ma zaujala ešte za komunizmu, keď sme nemohli tušiť, že bude aktuálna aj u nás“ povedal Murín v rozhovore pre jednu webovú stránku a pokračoval „A keď sa objavili prvé prípady po roku 1989, automaticky som si otvoril novú zložku a začal do nej zakladať náhodne získané podklady.“

Napriek tomu, že táto téma je stále aktuálna a autor v jednom období dostal aj takzvanú nálepku „mafiánsky spisovateľ“, dal si na určitý čas pokoj. „Má celú škálu tém, ktoré ho zaujímajú“ rozhovorila sa p. Eleková, pracovníčka knižnice v Rožňave a pokračovala „V našich policiach sa nachádza množstvo kníh Gustáva Murína a to nielen v náučnej literatúre, ale aj v beletrii. Sú napríklad z oblasti zdravého životného štýlu, biológie, partnerských vzťahov, ale aj spoločenské poviedky, cestopisné poviedky, či humorné príbehy“ dodala pracovníčka knižnice.
 
V roku 2016 pri príležitosti 30. výročia černobyľskej havárie prišiel opäť s novou témou. Tentoraz to bol román o neviditeľnej smrti, veľkých peniazoch a láske s názvom V tieni Černobyľa. V knihe kombinuje dramatický dej s ešte dramatickejšími faktami, kde sa snaží odhaliť slovenskej verejnosti doteraz neznáme fakty. Tie odhaľujú hrdinovia knihy ako tajničku detektívky, kde ide naozaj o ľudské životy.
 
Pozývame Vás v utorok 30. mája 2017 o 17:00 hod do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 na stretnutie a autogramiádu so slovenským spisovateľom Gustávom Murínom, autorom kníh rôzneho žánru.
Vstup je voľný.
 
 
 
Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk
E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava
Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

 

zdroj:
http://www.litcentrum.sk/rozhovory/kultura-nie-je-na-pritaz
http://www.martinus.sk/knihy/autor/Gustav-Murin/
https://www.aktuality.sk/clanok/183475/gustav-murin-o-mafii-jej-politickom-kryti-aj-spisiakovi/

 

 


© Mesto Rožňava, 10. 5.  2017 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

Publikované: 10.05.2017 14:02 hod.