Predvianočné sobotné dopoludnie 23. decembra 2017 patrilo trom hokejovým mužstvám, ktoré sa na rožňavskom ľade stretli vo Vianočnom turnaji. Mládežníci odohrali celkom 5 zápasov, tri z nich kategória starších žiakov, dva kategória hokejovej prípravky. Okrem rožňavského HKM 98 Rožňava sa turnaja zúčastnili aj HK z Kazincbarciky a HK mesta Nyíregyháza. Už prvý zápas vlial našim hokejistom nádej na víťazstvo, keď Kazincbarciku hladko porazili 9:5. Po hre mladších žiakov (s ešte jednoznačnejším víťazstvom 12:5 v náš prospech) sa v kategórii starších žiakov stretli HKM Kazincbarcika s HKM Nyíregyháza. Kedže Nyíregyháza zvíťazili, posledný zápas "veľkých" mal rozhodnúť o celkovom víťazstve (medzitým sa odohral odvetný zápas "malých", ktorý opäť skončil víťazstvom Rožňavčanov).

Prvá tretina posledného zápasu bola bezgólová. Obe mužstva cítili víťazstvo v turnaji na dosah a snažili sa neurobiť žiadnu chybu. Aj preto celý zápas skončil remízou 5:5 a museli o jeho výsledku rozhodnúť samostatné nájazdy. Prvá pätica nájazdov skončila nerozhodne a tréneri si museli zvoliť ďalších troch hráčov, ktorí rozhodli. Radosť víťazov si nakoniec užili hokejisti HKM Rožňava. V následnom slávnostnom vyhodnotení akcie bol vyhlásený aj najlepší strelec (Kristóf Kovács), najužitočnejší hráč (Dominika Klembalová) a najlepší brankár (Gregor Ďurán).

Zostava hráčov HKM 98 Rožňava:
(čísla v zátvorke sú počtom strelených gólov v zápase)
starší žiaci: Šimon Domik, Gregor Ďurán, Sebastian Erdofalvi, Matúš Gonos (2), Hanušovský (4), Sebastian Kelemen, Dominika Klembalová (3), Marek Kočerjagin, Tadeáš Kohári, Leonard Kontroš, Adam Kramár, Tobias Krištof, Štefan Kuchta, Jozef Piťko (1), Polák (1), Adam Reiner, Sebastian Tomol, Štefan Zajac (4)
prípravka: Jakub Balog, Hugo Domik (1), Filip Farkašovský, Kristian Katrenics, Miriama Koháriová (4), Richard Kotlár (8), Maximilián Labaška, Oliver Labaška, Štefan Manko (2), Áron Nagy (2), Viktória Očenášová (1),  Sebastian Szilágyi (3)

info o fungovaní HKM mládeže nájdete na: http://www.hokejdetiroznava.vlastnyweb.sk
 
 

© Mesto Rožňava, 29. 12.  2017 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta
Publikované: 29.12.2017 08:49 hod.