Počas kultúrneho programu miestnych folklórnych súborov všetci ľudia, ktorí boli na Námestí baníkov v Rožňave od 16.00 spojili svoje sily, pochytali sa za ruky a vytvorili reťaz okolo rožňavskej dominanty – Strážnej veže. S celkovým počtom 341 ľudí zapojených do živej reťaze sa nám spoločne podarilo získať rekord, ktorý bude zapísaný v Knihe slovenských rekordov. Nad celým priebehom formovania reťaze a zrátania účastníkov dohliadal komisár Slovenských rekordov pán Igor Svítok. V Rožňave je to už 15. rekord v poradí a v danom kalendárnom týždni to bol dokonca tretí rekord zapísaný v Rožňave.

Sme veľmi radi, že napriek spočiatku nepriaznivému počasiu sa nám podarilo vytvoriť rekord a užiť si aj mozaiku vystúpení folklórnych súborov (Haviarik, Kincskereső, Haviar, Borostyan a Dubina) za sprievodu Ľudovej hudby Ondreja Hlaváča. Týmto chceme všetkým veľmi pekne poďakovať.

Prekvapenie čakalo aj na moderátora popoludnia, na pána Geržu. Z dôvodu nastávajúceho životného jubilea aj za jeho celoživotný prínos v oblasti kultúry mu primátor Pavol Burdiga priamo na pódiu odovzdal Cenu primátora.

Podujatie bolo pripravené aj vďaka finančnému príspevku Košického samosprávneho kraja v rámci Rožňavského kultúrneho leta, vďaka ktorému sa na Námestí baníkov môžeme stretnúť ešte pri takomto zaujímavom programe:

16. 7. nedeľa 16.00 KONCERT PRE NÁDEJ  – Maroš Bango, NH6
23. 7. nedeľa 16.00 HUDOBNÁ NEDEĽA  – Stevie Heart, Roman Jakobej
30. 7. nedeľa 16.00 HUDOBNÁ NEDEĽA  – Retro Music Band a ZÁBAVA PRE RODINY S DEŤMI- Meduška
6. 8. nedeľa 16.00 HUDOBNÁ NEDEĽA  – Milan a Mike Capákovci a SLÁVNA „ZLATÁ“ HISTÓRIA ROŽŇAVY A MALÍ ZLATOKOPI s Baníckym múzeom
13. 8. nedeľa 16.00 HUDOBNÁ NEDEĽA – Acoustic Nights
20. 8. nedeľa 16.00 HUDOBNÁ NEDEĽA – Massriot
25. 8. piatok 16.00 BUBBLE DAY  – Rožňavský mládežnícky parlament, Mesto v pohybe
1. 9. piatok 16.00 POPOLUDNIE S DIVADLOM ACTORES – The Family Bandwagon 2

Vstup na podujatia je voľný.

Zmena programu vyhradená.

Nezabúdajte, že tí z vás, ktorí sa zúčastnia aspoň 8 podujatí a nazbierajú do účastníckej knižky aspoň 8 pečiatok, sa môžu 1. septembra zúčastniť žrebovania o zaujímavú cenu.

 

 


© Mesto Rožňava, 11. 7. 2017 Mgr. Lenka Leštáková, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu , Mestský úrad Rožňava

Publikované: 11.07.2017 07:24 hod.