Rok 2018 bol pre náš športový klub výnimočný tým, že v spolupráci s mestom Rožňava a vďaka dotácii od mesta sa naša mládež mohla rozvíjať v športovej činnosti. V prvej polovici roka sme s dorastom U19 dosiahli úspech – postúpili sme do III.Ligy VSFZ a tým sme mohli vytvoriť ďalšiu skupinu dorastu U17. S týmito skupinami sme od septembra reprezentovali MFK Rožňava v domácich aj vonkajších zápasoch. Okrem týchto skupín máme ešte starších U15 a mladších U13 žiakov, ktorí tiež dosahovali pekné výsledky, či na domácom ihrisku, alebo pri reprezentovaní klubu a mesta mimo Rožňavy. Vďaka mestu Rožňava sme vedeli zabezpečiť cestovanie na vonkajšie zápasy.
 
Počas ôsmych mesiacov, každý druhý víkend patrilo domáce ihrisko futbalovej mládeži. Dorastenci mali zápas každú sobotu, mladší-starší žiaci každú nedelu a okrem týchto ligových zápasov, ktoré sa hrali na hlavnom ihrisku,  sa konali na vedlajšom ihrisku turnaje prípraviek U11,U10,U9,U8,  na ktoré boli pozvané aj deti z okolitých obcí, ale aj miest ako Košice, Rimavská Sobota, Lučenec. Vďaka podpore z mesta sme zabezpečili občerstvenie a pitný režim ako pre našich futbalistov, tak aj pre hostí.
 
V mesiaci jún sa už druhý rok konal futbalový deň, keď vlastne celá futbalová rodina (deti aj rodičia) si zahrali medzi sebou turnaje. Pozvali sme medzi seba aj futbalové kluby z okolitých dedín, ktoré sa venujú deťom a ich športovej príprave. Uvaril sa dobrý guláš, grilovalo sa, rozprávalo o zážitkoch z turnajov, zápasov. Nakoľko nás je už pomerne dosť a v rôznych kategóriách tento deň sme si užili dvakrát.
 
Domáce ligové zápasy mládeže boli propagované formou plagátov, ktoré boli vystavené v školách a škôlkach, reštauráciách,  v predajniach firmy DOVAJ v okrese Rožňava a to v Krasnej Hôrke a Rudnej /viď príloha/
 
Na záver by sme sa chceli poďakovať mestu Rožňava, ktorá nám poskytla finančnú dotáciu v hodnote 14500,-- Eur.
 

 

 

 

Michal Domik (štatutár)

 

 

 


© Mesto Rožňava, 7. 2. 2019 Erika Švedová, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu , Mestský úrad Rožňava

Publikované: 7.02.2019 16:19 hod.