V krásny sviatočný Deň ústavy Slovenskej republiky sa o 16.00 na Námestí baníkov prezentovalo pred širokou verejnosťou Mestské divadlo Actores s pútavým hudobno-divadelným predstavením The  Family Bandwagon 2. Členovia zvláštnej, trošku šialenej rodinky z rôznych nôt navarili chutný hudobný mix svetových hitov. Čo vzniklo v ich hrnci, keď sa snažili vytvoriť ten najlepší hit? Tí, ktorí si predstavenie prišli pozrieť, to už vedia. Tí, ktorí neprišli, nech si toto predstavenie určite nenechajú ujsť pri inej príležitosti.

Mesto Rožňava ako hlavný organizátor kultúrneho leta pripravilo aj súťaž o verného účastníka, do ktorej sa mohol zapojiť každý, kto sa zúčastnil aspoň niekoľkých podujatí a zbieral počas nich pečiatky do účastníckej karty. Primátor Pavol Burdiga, po divadelnom predstavení vyžreboval víťaza. Stal sa ním Radko Bolaček,  a ten sa z výhry - nového mobilu potešil. 

Dvanáste podujatie v poradí pomyselne zatvorilo brány Rožňavského kultúrneho leta 2017. Ale ako to býva, koniec väčšinou znamená začiatok niečoho nového. V Rožňave to pre Actores znamená začiatok novej už 24. divadelnej sezóny, ktorá bude určite pestrá a hlavne s kvalitnou produkciou. Pre samosprávu a samozrejme aj jej obyvateľov toto septembrové obdobie už neodmysliteľne napreduje k obľúbenému Rožňavskému jarmoku (v tomto roku pôjde už o 34. ročník nepretržite organizovaného jarmoku) a už po piaty krát sa v období od 14. do 16. septembra organizujú aj oslavy Dní mesta Rožňava s bohatým kultúrnym programom. V neposlednom rade sa koniec leta spája aj s nástupom detí a mládeže do nového školského roka, v ktorom im prajeme veľa síl, úspechov a kopec nových zážitkov.

 

 


© Mesto Rožňava, 5. 9. 2017 Mgr. Lenka Leštáková, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu , Mestský úrad Rožňava

Publikované: 5.09.2017 15:34 hod.