Dňa 16.12.2017 sa v čase od 9.00 hod do cca 15.00 hod sa uskutočnila v športovej hale  AKCIA s názvom Vianočný turnaj – DOVAJ CUP. Tento  rok to už bol IV. Ročník a bol usporiadaný pre vekovú kategóriu ročníka 2007 a mladších.  Nakoľko udreli mrazy,  a na poslednú chvíľu nám dve mužstvá odvolali účasť z dôvodu chorôb hráčov i trénerov, sme radi, že z desiatich pozvaných nás zostalo osem z toho Rožňava mala zastúpenie v dvoch mužstvách. Družstvá  bojovali v dvoch skupinách o postup do finále. Sme radi, že podujatie prebehlo v rámci Fair-play, rozhodcovia boli prísny ale zato ústretový.
 
Podujatie splnilo svoj účel rozvoja mesta aj v tomto smere, nakoľko prišli naše mesto navštíviť občania Košíc, Rimavskej Soboty, Revúcej.  O týchto ľudí sa postarali rodičia našich detí, pripravili pre nich pohostenie formou domácky upečených koláčov i občerstvenie.
 
Veľmi nás teší, že na túto akciu prišlo veľa detí z mesta, aby povzbudili svojich kamarátov, rovesníkov, spolužiakov v boji o dobré umiestnenie.
 
Celá akcia bola spropagovaná v mesiaci november/december formou plagátov, ktoré boli vystavené v školách a škôlkach, reštauráciách,  v predajniach firmy DOVAJ v okrese Rožňava a to v Joviciach, Krasnej Hôrke a Rudnej /viď príloha/
 
Na záver by sme sa chceli poďakovať mestu Rožňava, ktorá nám dodatočne poskytla finančnú dotáciu v hodnote 4.700 eur.
 
 
 
 

Dňa 29.12.2017  Rožňava
Michal Domik (štatutár)
 
 

© Mesto Rožňava, 2. 2. 2018 Erika Švedová, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu , Mestský úrad Rožňava

   
Publikované: 2.02.2018 08:12 hod.