Dňa 24.6.2017 sa v čase od 9.00 hod do 15.00 hod prebehla na futbalovom ihrisku AKCIA s názvom DOVAJ – leto s loptou. Tento rok to už bol III. ročník. Aj napriek horúcemu počasiu /teplota bola okolo 35 °C/ sa nám podarilo vytiahnuť deti od počítačov, aby prežili jeden pekný deň so svojimi rovesníkmi na ihrisku. Najviac sa im však páčili ostrekovače so studenou vodou. Nakoľko v horúčave to bol ideálny spôsob ako sa schladiť, všetky deti v rámci prestávok medzi zápasmi boli pri nich a chladili sa. Na hlavnom ihrisku prebiehali zápasy našich hráčov s pozvanými družstvami z Košíc a Lučenca. Rozhodcov robili vybraný hráči A mužstva MFK Rožňava. Na vedľajšom ihrisku hrali prípravkári s mužstvami z Lučenca, Michaloviec a Trebišova. Akcie sa zúčastnilo cca 150 detí s rodičmi a súrodencami. Všetky deti za svoju snahu a bojovnosť boli odmenené sladkou odmenou vo forme nanukov a balíčka sladkostí. Ako občerstvenie sa podával guláš a grilované kuracie rezne.
 
V rámci akcie sa konal aj nábor detí do futbalového klubu, či dopadol dobre sme zistili až v septembri, keď začala nová sezónu. Na ZŠ v meste Rožňava sme vďaka záujmu s pomocou pánov riaditeľov a pani riaditeľky otvorili futbalové krúžky, ktoré navštevuje cca 42 detí.
 
Celá akcia bola spropagovaná v mesiaci jún formou plagátov, ktoré boli vystavené v školách a škôlkach, reštauráciách, v predajniach firmy DOVAJ v okrese Rožňava a to v Joviciach, Krasnej Hôrke, Rudnej a v Slavošovciach /viď príloha/
 
Na záver by sme sa chceli poďakovať mestu Rožňava, ktorá nám poskytla finančnú dotáciu v hodnote 6.000 eur, vďaka ktorej sme ešte pred začatím turnaja objednali ďalšie oblečenie a pomôcky pre našich detských členov. Je nám ľúto, že táto objednávka bola z dôvodu ukončenia futbalovej sezóny a čerpania dovoleniek vybavená až v mesiaci september a október. Zároveň nás to však teší, nakoľko nám firma ako sponzor poskytla bonus v hodnote 2500,-- Eur.
 
 
 

Dňa 30.10.2017 Rožňava
Michal Domik (štatutár)

© Mesto Rožňava, 2. 2. 2018 Erika Švedová, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu , Mestský úrad Rožňava
Publikované: 2.02.2018 08:06 hod.