Krásny slnečný utorok 29.8.2017 sa zopár nadšencom podarilo opäť stvoriť niečo krásne a zábavné. Naplniť voľný deň detí, mládeže ale i dospelých športom od úplného rána až po zotmenie. Ako sa už stalo tradíciou aj tento rok Basketbalový klub ŠPD – športom proti drogám Rožňava pripravil v období konca letnej sezóny podujatie s názvom basketbalový maratón. Hralo sa od deviatej ráno až do zotmenia niečo po devätnástej. Zahral si každý, kto mal chuť a prišiel medzi nás na námestie baníkov v Rožňave kedykoľvek počas dňa. Tradične ako to pri maratónoch býva, nehrali sa jednotlivé zápasy medzi pevne stanovenými družstvami alebo vekovými kategóriami. Hralo sa nepretržite modrí proti žltým s priebežným striedaním počas hry. Samozrejme organizátori sa snažili jednotlivé družstvá, ktoré boli na ihrisku vyvažovať, aby sa hralo približne vyrovnane na oboch stranách. Na ihrisku sa postupne vystriedali najmladší účastníci a účastníčky, starší a staršie účastníčky, dorastenci až po najstarších dospelých, ktorí sa tiež mnohokrát primiešali aj medzi tých najmenších, aby ich svojou hrou motivovali či priučili novým veciam. Na ihrisku sa tak počas nepretržitých desiatich hodín vystriedalo bezmála 80 hráčov i hráčok najrôznejších vekových kategórií.
 
Klub sa týmto spôsobom snaží každoročne priblížiť tento krásny a v našom meste tradičný šport širokej verejnosti a prilákať takto do svojich radov nových hráčov i hráčky.  Už tretí rok po sebe, takto vytiahne basketbal z telocviční do ulíc mesta a umožní všetkým nahliadnuť na krásu a ladnosť tohto športu . O vysokom záujme o toto podujatie svedčí okrem početnej hráčskej účasti aj záujem množstva divákov, ktorí počas celého dňa podujatie sledovali, podporovali a povzbudzovali.
 
Záverečné skóre 999:853 v prospech žltých svedčí o tom, že sa bolo na čo pozerať a padlo spolu takmer 1900 bodov, čo predstavuje skoro 1000 úspešných streleckých pokusov. Žltí takto modrým oplatili pomyselnú prehru z minuloročného podujatia.
 
Basketbalový klub ŠPD Rožňava sa touto cestou chce poďakovať mestu Rožňava za umožnenie i finančnú podporu, vďaka ktorej sa podarilo toto podujatie už po tretíkrát zorganizovať na území mesta Rožňava. Zároveň patrí poďakovanie všetkým hráčom a hráčkam, ktorí sa prišli v tento predškolský deň zabaviť basketbalom a odviedli skvelé výkony, za ktoré im patrí obdiv a veľká pochvala.
 
 

© Mesto Rožňava, 13. 2. 2018 Erika Švedová, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu , Mestský úrad Rožňava
Publikované: 13.02.2018 11:15 hod.