7. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v cyklistike sa konal vo štvrtok 7. júna 2018 od 9:00 do 12:00 v areáli Pomlé parku v Šamoríne. Súťaže sa konali v 4 disciplínach pre ženy aj mužov. Rožňavské farby hájili športovci zo Spojenej školy internátnej Pavla Bandyová a Adam Tomi. Po minulých olympijských cyklistických úspechoch Silvii Petrenkovej z DSS AMALIA nadviazal na jej úspešnosť aj Adam, ktorý získal, aj napriek pádu vydal zo seba maximum, dve zlaté medaile na 2 km a 5km časovke. Pavla získala 2 strieborné kovy za časovku na 500 m a 1 km. Športovcov dekorovali prezidentka Špeciálnych olympiád Slovensko (ŠOS) Eva Lysičanová, národná riaditeľka ŠOS Eva Gažová a Jana Gantnerová, športová riaditeľka ŠOS. Celé podujatie malo výbornú športovú atmosféru. Zažili sme dva dni v príjemnom prostredí šamorínskeho športového areálu X- Bionic sphere, kde sme boli ubytovaní. Žiaci našej školy dosahujú vynikajúce športové výsledky a úspechy na celoslovenských súťažiach.

Ďakujeme firme TOP-BIKEWEAR/ p.Kristof a p.Vasas /z Gemerskej Polomy za krásne cyklistické dresy a p.Puškášovi z predajne P2sport Rožňava za údržbu bicyklov. Za prepožičanie olympijského pretekárskeho cyklo Favorita ďakujeme DSS Jasanima.

Špeciálne olympiády sú inkluzívnou organizáciou využívajúcou šport a vzdelávanie, prostredníctvom ktorých sa každý deň na celom svete snaží posilniť postavenie ľudí s mentálnymi postihnutím. Celosvetová organizácia vznikla v roku 1968 a tento rok oslávi už 50. výročie založenia. Na Slovensku oslavujú Špeciálne olympiády tento rok 25. výročie založenia. Na celom svete v 170 krajinách športuje viac ako 5 miliónov osôb s mentálnym postihnutím. S podporou viac ako 1 milióna trénerov, učiteľov a dobrovoľníkov sa pripravuje viac ako 108 000 súťaží ročne v 32 druhoch olympijských športov.

Motto športovcov ŠOS : „Dovoľte mi vyhrať. Ak nemôžem vyhrať dovoľte, mi statočne sa o to pokúsiť.“

 

 

 

 


© Mesto Rožňava, 13. 6.  2018 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

Publikované: 13.06.2018 11:15 hod.